fbpx

Ucuz Cami Halısı Fiyatları

Cami Halısı ve  Ucuz Cami Halısı Fiyatları, Cami için halı satın alınması gerektiğinde müftülük, belediye ya da halktan toplanan bağışlar ile satın alınma işlemi gerçekleştirilmektedir. Bazı durumlarda bütçe kısıtlı olabilmektedir. Bütçenin kısıtlı olması durumunda da, satın alınması planlanan cami halısı modeli konusunda doğru bir seçim yapmak gerekmektedir. Nitekim piyasa fiyatı yüksek bir model satın almaya çalışarak, bütçeyi zorlamanın bir anlamı yoktur. Bu doğrultuda makul bir fiyat seviyesinde cami halısı modeli satın almak en doğrusudur.

Cami halısı modelleri arasında seçim yaparken birden fazla özellikleri dikkate almanızı öneriyoruz. Çünkü sadece fiyat odaklı bir seçim yaptığınızda memnun kalmayabilirsiniz. Öte yandan bu halıların sadece desenlerden ibaret olmadığını bilmeniz gerekiyor. En basit bir şekilde evinizde ya da yaşam alanınızda bulunan halılara el sürdüğünüzde, bazılarının farklı hissiyat veriyor olduğunu anlayabilirsiniz. İşte bu nedenden dolayı, cami halısı modelleri arasında seçim yaparken sadece fiyat odaklı karar vermek doğru olmayacaktır. Çünkü halının materyali, yani imal edilmesi için kullanılan malzemesi de önem arz etmektedir.

Sadece Ucuz Olması Yeter mi?

Cami halısı m2 fiyatları en ucuz 29 TL seviyesinde başlangıç göstermektedir. Bu fiyat, tercih edeceğiniz halının yapısal özelliklerine göre 39 TL, 50 TL, 70 TL gibi yükselmektedir. Fiyatın bu denli artış gösteriyor olması, halının bazı özelliklerinin de değişiyor olması anlamına gelmektedir. Piyasa genelinde bulabileceğiniz en ucuz cami halısı modelleri; akrilik, polyester, naylon, polipropilen olarak sıralandırabileceğimiz sentetik malzemeden elde edilmiş iplikten imal edilen halılar olmaktadır. Bu halı modelleri arasında en kaliteli olanı ise akriliktir. Bu nedenden dolayı, akrilik cami halısı modelleri, diğer sentetik malzemeler olarak sıralandırdığımız; polyester, naylon, polipropilen malzemelerden imal edilen halılara kıyasla biraz daha pahalı olmaktadır. Bu durumun nedeni ise özelliklerinin daha ön plana çıkıyor olmasıdır. Cami Halısı Çünkü her bir malzemenin avantaj ve dezavantajları söz konusudur ve akrilik diğer sentetik (doğal olmayan) malzemelere kıyasla daha başarılıdır.

Sonuç olarak cami halısı modelleri arasında herhangi bir modeli satın alırken, tek kriterin ucuz olması bizce yeterli değildir. Çünkü daha önce de belirttiğimiz gibi piyasada metre karesi 29 TL olan halı modelleri de bulunuyor ancak bu halıların % kaç oranında akrilik, kaç oranında diğer malzemelere sahip olduğunu biliyor musunuz? Bu halıların uzun ömürlü olmayacağını ve sizlere faydadan çok zarar getireceğini dikkate almalı ve seçiminizi doğru yapmalısınız.

Cami Halı Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Cami Halısı Zaten yazımızın bu kısmına kadar değinmiş olduğumuz temel bilgileri göz önünde bulundurduğunuzda, cami halı fiyatlarının neye göre değişiyor olduğunu da anlamış olmalısınız ancak fiyatların değişmesinde tek etken sadece halının malzemesi değil aynı zamanda diğer özellikleridir. Bu özelliklerden birisi de tasarımıdır. Düz modeller olarak ifade edebileceğimiz modeller daha uygundur. Buna karşılık olarak desenli modellerin fiyatları yükselmektedir. Ancak şunu da belirtmeliyiz ki, desenden desene göre fiyat farkı söz konusu değildir. Çünkü desen seçeneği tamamen size kalmıştır ve hangi deseni tercih ederseniz edin, söz konusu halı modeli için belirlenmiş olan m2 fiyatı sabit kalmaktadır.

Tasarım bazen fiyatı etkileyebilmektedir. Bu, özellikle de özel bir tasarım siparişinde bulunduğunuzda olur. Örneğin dijital ortamda firmamıza ulaştıracağınız herhangi bir motifin işlendiği bir halı modeli talep ettiğinizde, bu durumda fiyat değişkenlik gösterecektir. Çünkü bu türden özel sipariş halı modelinin imalatında işçilik de ön plana çıkmaktadır. Bu da, doğal olarak ekstra maliyet anlamına gelmektedir.

Cami Halısı Nereden Satın Alınmalı?

Cami halısı satan firmalar üzerinden satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ebrar Cami Halıları | Ebrar Halı olarak, sektörde deneyim kazanmış bir firmayız ve sizlere hem tasarım hem de malzeme kalitesi bakımından güvence sunuyoruz. Türkiye’nin dört bir yanında pek çok cami halıları projelerini başarılı bir şekilde tamamladık. Yeni projelerimizi de başarılı bir şekilde gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

Firmamız web sitesi üzerinde tercihinize sunduğumuz birçok farklı ve eşsiz model seçenekleri yer alıyor. Bu model seçeneklerinden herhangi bir tanesine karar kılabilir ve firmamız ile irtibata geçerek cami halısı talebinde bulunabilirsiniz. Siz değerli müşterilerimizin beklentilerini tam anlamıyla karşılama gayretinde olan firmamız, bu doğrultuda sizlere olabilecek en uygun fiyat teklifini de sunmaktadır.

Yorum Yap