fbpx

YÜN CAMİ HALISI ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Yün Cami Halısı ve Yün halılar, yünün işlenerek ipliğe dönüştürülmesi ve sonrasında bu iplikler ile halının imal edilmesi ile oluşur. Bu yün, genellikle koyun yünü olmaktadır. Bu halılar doğal yapısı ile dikkat çekerler. Ancak piyasada bazı satıcılar %90, %80, %40 gibi oranlarda yün halı satarlar. Bu halı modelleri daha uygun fiyatlıdır ancak %100 yün olmadıkları için, %100 oranında yün olan bir cami halısı kadar verimli değildirler.

Bu halı modelleri pek çok özelliğe sahiptir. Bu özellikleri iyi bilmeniz, neden yün cami halısı modelleri arasında tercih yapmanız gerektiğine dair cevapları bulmanızı sağlayacaktır. Bu doğrultuda, yazımızın bu kısmında yün cami halısı modellerinin genel özelliklerine değinmek istiyoruz.

 

Yün Cami Halısı Avantajları ve Genel Özellikleri

Hangi halı modelini satın alıyor olursanız olun, satın alma aşamasında o halının malzemesini dikkate almalı ve o malzemenin sizlere sunacağı özellikleri göz önünde bulundurmalısınız. Özellikle de toplu ibadetin gerçekleştirildiği cami alanı için tercih edilecek halı modelinin doğru bir şekilde seçilmesinin çok daha önemli bir konu olduğunu biliyoruz. Bu bağlamda eğer ki tercihinizi yün cami halı modellerinden yana kullanırsanız, aşağıdaki avantaj ve özelliklerden faydalanmış olacaksınız.

Buna göre;

●     Oldukça yumuşak ve dolgun bir hissiyata sahiptir. Bu sayede ibadet sürecinde kişinin rahatça hareketlerini yapması sağlanır. Bu aynı zamanda kişinin ruhsal açıdan da dingin hissetmesini sağlayacak önemli özelliktir.

●     Tercih ettiğiniz modelin renk ve desenlerinin solmamasını, zarar görmemesini istersiniz. İşte yün cami halı modelleri bu konudaki beklentilerinizi de karşılamaktadır. Nitekim uzun ömürlü dayanıklılık gösteren bu halı modelinin renkleri ve desenleri solmaz, aksine kullanıldıkça bile hep parlaktır!

●     En önemli özelliklerinden birisi de yalıtımıdır. Öyle ki ses ve ısı yalıtımı konusunda başarı gösterir. Bu sayede ibadet sürecinde ortamın sessizliğine katkıda bulunur ve aynı zamanda soğuk ya da sıcak havalarda insanların daha iyi koşullarda ibadet edebilmesini teşvik eder.

●     Yün halı, kolaylıkla alev almayan bir yapıdadır. Bu sayede herhangi bir risk anında, halının birden bire tutuşması ya da yanması hiç de kolay değildir.

●     Bildiğiniz gibi dinimizde en önemli konulardan birisi de temizlik olmaktadır. Bu nedenden dolayı Müslüman toplumu ibadetlerini her daim temiz bir ortamda gerçekleştirme gayreti içerisindedirler. Bu bağlamda yün cami halı modelleri de kolaylıkla kirlenmeyen bir yapıdadırlar. Buna ek olarak, tozu hapseden yani havaya karıştırmayan bir özelliği olduğunu da belirtmeliyiz. Bu özellikler, ibadetin temiz oksijenli bir ortamda aynı zamanda sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesinde önemlidir.

Yün cami halısı modelleri daha birçok özelliğe sahiptir. Bu nedenden dolayı, diğer yapay ve doğal iplik türleri ile kıyasladığımızda oldukça avantajlıdır. Bu avantajları nedeniyle yün halı modelleri; Amerika, Asya, Avrupa’da dâhil olmak üzere tüm dünyada özel bir değer görmektedir. Ebrar Cami Halıları | Ebrar Halı olarak sizlere ileri düzey kalite standartlarını karşılayan yün cami halısı modelleri imalat, satış ve döşemesi hizmetini gerçekleştirmekteyiz. Sizler de şimdiye kadar sunmuş olduğu hizmetleri ile kalitesini kanıtlamış olan firmamızı tercih edebilir ve memnuniyet garantili halımızı satın alabilirsiniz.

 

Yün Cami Halısı Fiyatları Ne Kadar?

 

Piyasa genelinde yün cami halısı metre kare fiyatları değişkenlik göstermektedir. Çünkü halı üreticileri piyasasında bir rekabet söz konusudur. Firmamız, Ebrar Cami Halıları | Ebrar Halı da yıllardır bu sektörün içerisindedir ve siz değerli müşterilerimiz için en uygun yün cami halı fiyatları sunma gayreti içerisindedir. Bu bağlamda firmamız kaliteyi ön planda tutmakta olup, yazımızda sizlere belirtmiş olduğumuz her bir özellikte güvence vermektedir.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, piyasada bazı üreticiler “yün halı” adı altında, aslında %100 oranında yün olmayan halı modellerini satışa sunmaktadırlar. Bu halı modelleri, %100 oranında yün olan cami halı modelleri ile kıyaslandığında oldukça uygun fiyatlar dâhilinde satışa sunulmaktadır ancak firmamız ise sizlere tamamen gerçek ve %100 yün cami halıları satışa sunmaktadır. Bu bağlamda sizlere malzeme kalitesi bakımından da güvence verebiliyoruz. Gönül rahatlığı ile firmamızı tercih edebilirsiniz. Nitekim firmamız sizlere yün cami halısı fiyatları bakımından piyasa geneline kıyasla oldukça uygun fiyatlar sunuyor olmasına karşın, kaliteden ise asla ödün vermemektedir. Bu sayede sizlerin memnuniyetini kazanmaktayız.

 

 

 

Yorum Yap